V iztekajočem se šolskem letu so učenci posebnega programa ob pomoči učiteljev in drugih delavcev  šole postavili osnove za bodoči eko vrt.

Za začetek so v cvetlična korita posadili dišavnice, ki jih bodo v naslednjem šolskem letu koristno uporabili pri gospodinjstvu in pri pouku naravoslovnih predmetov. V neposredni bližini šole pa so tudi določili prostor za pravi vrt in začrtali okvirno ureditev le-tega. Predvidena zasaditev bo omogočila sodelovanje cvetličnega in čebelarskega krožka, ki na naši šoli uspešno delujeta že vrsto let. Sredstva, ki jih je šola prejela za projekt, smo porabili za nakup vrtnega orodja, ki ga bodo učenci v bodoče potrebovali za obdelovanje gredic.

Vse aktivnosti so potekale v okviru projekta EAThink 2015, katerega  koordinator je učiteljica biologije Damijana Pecman. Cilj projekta je spodbujanje mladih k spoznavanju in izvajanju ekološkega načina pridelave hrane ter k zavedanju pomena lokalne pridelave.

Pia de Paulis Debevec, pom. v. d. ravn.