Dnevni arhiv: 27. 5. 2021

Ksilofoni iz smrekovega lesa

Pri predmetu tehnika in tehnologija so učenci 7. in 8. e  NIS izdelali prav posebne ksilofone iz smrekovega lesa.

Učenci z izdelkom niso le poglobili znanja o lesnih gradivih, temveč so tudi tehniko povezali z glasbo, saj so na glasbila zaigrali lastne melodije.

Tjaša Cej in Mirko Valenčič, učitelja

Šolski parlament na 8. seji Otroškega občinskega sveta občine Postojna

V sredo, 26.5.2021, je potekalo srečanje Otroškega občinskega sveta, ki je bilo nekoliko drugačno kot dosedanja. Zaradi pandemije bolezni Covid-19 in upoštevanja epidemioloških priporočil je potekalo preko videokonference. Kljub temu je bila seja bogata in zanimiva, saj so na njej sodelovali predstavniki šolskih parlamentov treh osnovnih šol, Zveze društev Mladinski center Postojna ter župan občine Postojna Igor Marentič  s sodelavci.

Predstavnice našega šolskega parlamenta Žana, Eva, Žana, Maša in Kaja, ki je bila tudi izvoljena za podžupanjo, so uspešno in konstruktivno sodelovale s svojimi prispevki, predlogi in vprašanji. Predstavniki šolskih parlamentov so najprej predstavili potek šolanja na daljavo ter vse prednosti in izzive, ki jih je novi način učenja prinesel s seboj. Skupaj so iskali in nizali predloge za različne aktivnosti, ki bi jih ponudili otrokom in mladim v občini. Mladi so podali tudi odzive na projekte, ki so v teku, kot je npr. Odprta ulica. Kot zadnja točka seje so bila vprašanja za župana, ki je v začetku mlade parlamentarce prijazno nagovoril in spodbudil k odprtemu dialogu.

Nova županja Otroškega občinskega sveta ter nova podžupan in podžupanja Kaja Čebron so v prihodnjih dneh tudi prijazno vabljeni na kratek obisk k županu.

Srečanje smo kljub daljavi sklenili v prijetnem vzdušju in upanju, da se prihodnje leto srečamo v živo. Vsi se že veselimo novih izzivov in sodelovanja.

Mentorica Petra Turk Novak