Daily Archives: 6. 4. 2017

Zahvala

Spoštovani,

v času od 26. 3. – 29. 3. 2017 so otroci in mladostniki, ki obiskujejo pouk slovenskega jezika in kulture v Zrenjaninu in Pančevu, bili na delovni ekskurziji v Sloveniji.

Naš projekt so finančno podprli in omogočili Zavod Republike Slovenije za šolstvo, Urad za Slovence v zamejstvu in po svetu ter podjetnik Primož Artač, naš dolgoletni donator in pisec otroških zgodb.

Tudi letos so mladi udeleženci pouka pripravili predstavo z naslovom “Poezija igrarija”
pod mentorstvom profesorice Vere Popović in lutkarja Aleksandra Dragarja, s katero smo se želeli pokazati pred slovensko publiko, najprej v Kulturnem domu v Postojni in zadnji dan na Otroškem gledališkem festivalu sanj v Pionirskem domu v Ljubljani.

V tem času so udeleženci in mladi potomci Slovencev spoznavali Slovenijo od blizu, njene naravne lepote, znamenitosti, kulturo, tradicijo in navsezadnje tudi svoje vrstnike. To je bila namreč tudi priložnost, da udeleženci ekskurzije spoznajo način delovanja slovenskega šolskega sistema in izmenjajo svoje izkušnje, kajti našo skupino otrok in mladostnikov sta gostili OŠ Miroslava Vilharja ter Srednja gozdarska in lesarska šola iz Postojne.  Continue reading