Dnevni arhiv: 6. 4. 2015

Od zrna do kruha

V četrtek, 26. marca, smo se skupaj z učenci prve triade prilagojenega programa ter oddelki posebnih programov odpravili na Kmetijo pri Petrovih, v Narin. Tam smo preživeli aktivno in zelo poučno dopoldne. Spoznavali smo, kako so živeli naši predniki.
Nadeli smo si predpasnike, dekleta tudi rutice, in se posedli ob odprto ognjišče v črni kuhinji. Zapeli smo eno »po domače« in opazovali prijazno gospodinjo, kako lika z železnim likalnikom in melje kavo na ročni mlinček. Na perivnik smo oprali cunje, posebno doživetje pa je bilo »kopanje« v čebru za kopanje otrok. Sledil je najbolj aktiven del – zamesili smo kruh, naredili skoraj 1,5m dolgo štruco in iz nje oblikovali vsak svoj hlebček. Spekli smo ga v lepo razgreti krušni peči.
Medtem, ko so se hlebčki pekli smo mi spoznavali različna orodja in stroje, ki so našim pradedkom in prababicam služili pri žetvi, mlatvi in čiščenju pšenice.
Na koncu smo lepo zapečene hlebčke odnesli domov in z njimi razveselili tudi svoje domače.

Damjana Urh

Obvestilo – Revija pevskih zborov

OTROŠKI ZBOR POSTOJNA

Pevci otroškega pevskega zbora se bodo udeležili revije pevskih zborov, ki bo v četrtek, 9. aprila 2015 ob 17. uri v avli OŠ Pivka. Nastop je za pevce obvezen.

Pevci se zberejo pred šolo ob 15.30 uri. Odhod avtobusa bo ob 15.45 izpred šole, ker imamo pred nastopom še vajo na odru. Učitelji spremljevalci bodo poskrbeli tudi za tiste pevce, ki bodo še v podaljšanem bivanju. Njih tudi obvestite, če bo vaš otrok po nastopu odšel domov z vami in ne z avtobusom. Oblečeni bomo v šolske majice. Ker pa jih je premalo naj bi jih nekaj bilo oblečenih v bele majice.
Učenci tam dobijo krof in sok. Domov se bomo vrnili med 18.45 in 19. uro.

MLADINSKI ZBOR POSTOJNA

Pevci mladinskega pevskega zbora se bodo udeležili revije pevskih zborov, ki bo v četrtek, 9. aprila 2015 ob 19. uri v avli OŠ Pivka. Nastop je za pevce obvezen.

Odhod avtobusa bo ob 17.30 v Razdrtem, ker imamo pred nastopom še vajo na odru. Avtobus bo pevce pobiral pri Treh hišah, v Hruševju, pri Bolku in v Postojni pred šolo. Učenci tam dobijo krof in sok. Domov se bomo vrnili med 20.15 in 20.30 uro.

Alenka Polh, zborovodja