Kozarec poštenosti

V januarju smo v naši podružnici Hruševje namenili posebno pozornost vrednoti poštenosti. Prostovoljci iz Gruzije in Romunije so zagnano izvedli zanimivo aktivnost, imenovano “Kozarec poštenosti”. V tej posebni dejavnosti smo laži, ki so bile izrečene zaradi morebitnih posledic, zaprli v kozarec. Otroci so iskreno priznali svoje laži. Na koncu meseca bomo kozarec pretresli na zemljo, ga zakopali in ob tem zasadili cvet. Ta simboličen akt predstavlja očiščenje ter rast in razvoj iskrenosti med nami.

Mednarodne prostovoljke so v Hruševju pripravile čarobno novoletno delavnico, na kateri so se prvošolci pod njihovim vodstvom preizkusili v ustvarjanju pisanih hišk iz papirja. Ustvarjalna dejavnost je bila polna smeha, veselja in zanimivih trenutkov.