PROSLAVA OB DNEVU SAMOSTOJNOSTI IN ENOTNOSTI TER BOŽIČNO-NOVOLETNIH PRAZNIKIH

V petek, 22. 12. 2023, smo s proslavo v šolski telovadnici obeležili prihajajoči dan samostojnosti in enotnosti ter se z odlično pripravljenimi pevskimi, instrumentalnimi, plesnimi in recitatorskimi točkami naših učencev odpravili praznikom naproti. Med proslavo sta nas nagovorila ravnatelj, g. Gvido Cigale in župan Občine Postojna, g. Igor Marentič. Oba sta nam zaželela lepe in varne praznične dni ter vse dobro v novem letu.

Skozi praznični program sta nas prijazno in spretno vodili osmošolki Eva in Nina. Kar trikrat sta na oder povabili učenke in učence otroškega in mladinskega pevskega zbora. Predstavili so se nam s Slovensko pesmijo in s pesmijo Cel svet imaš na dlani ter sodelovali pri pevskem nastopu sedmošolcev. Vsi učenci drugega razreda so se v plesni točki razgibali z “Mravljico Mijo”. Četrtošolka Luna nam je na saksofon zaigrala Cin, cin, cin. Nastopili so kar štirje šestošolci: Mija nam je v recitaciji avtorske pesmi razkrila svojo “Zimsko željo”, Tristan nas je s harmoniko popeljal skozi “Last Christmas”, Kiara in Tajda pa sta nas navdušili z “Belo snežinko”. Sedmošolci Gregor, Jan, Klemen, Luka in Matija so nam ubrano zapeli pesem z naslovom “Daj mi poljub”. Skoraj do zadnjega kotička so oder napolnili učenci prilagojenega in posebnega programa in se zazibali v melodijah pesmi “Mi smo ta svet”. Najmlajši učenci prilagojenega programa so nas z barvitimi rutkami popeljali še “na Lučke”. Ob koncu smo si zaželeli samo še “SREČNO 2024” in odhiteli v učilnice, kjer je sledilo razredno praznovanje.

Darja Debevec