PRAZNIČNI DECEMBER V PODALJŠANEM BIVANJU

V začetku decembra so se učenci v podaljšanem bivanju najbolj razveselili prvih snežink, ki so pobelile šolsko igrišče. Komaj so čakali, da preizkusijo zasneženi breg in se »po zadnji plati« zapeljejo navzdol. Neštetokrat seveda. Kar prehitro je minil čas, namenjen za igro na svežem zraku in še hitreje je prišel čas, ko je tanka snežna odeja skopnela. Takrat smo se z učenci 2. razreda v učilnici posvetili ustvarjanju božično-novoletnih okraskov. Iz lesenih paličic smo izdelali smrečice, jih pobarvali z vodenimi barvicami in okrasili z majhnimi, barvnimi cofki, papirnatimi zvezdicami, najraje pa z bleščicami vseh barv. Izdelovali smo tudi lesene okraske z novoletnimi motivi, praznično okrašene obeske za ključe, snežake v zimski pokrajini… Zadnji predpraznični dan v šoli so učenci pripravili posebno presenečenje za gospo čistilko. Zelo so se potrudili in s skupnimi močmi temeljito pospravili ter počistili učilnico. Učenci so gospe čistilki napisali posebno pismo in priložili čokoladnega božička. Praznično vzdušje in srečo je namreč potrebno deliti z vsemi okrog nas.

Darja Debevec