JESEN V PODALJŠANEM BIVANJU

Letos nas je tudi v podaljšanem bivanju razvajala dolga, sončna in topla jesen. Prijetne jesenske sončne žarke smo izkoristili za veliko gibanja na svežem zraku. »Kdaj gremo ven?«, so bila vsakdanja vprašanja učencev, utrujenih od dopoldanskega pouka in pridnega sedenja pri kosilu. Skozi celo jesen so se na šolskem igrišču sproščeno igrali in ustvarjali iz naravnih materialov, ki so jih tam našli. Neutrudni otroški prsti so vrtali po zemlji, se igrali z mivko, zlagali kamenčke, drevesne storže in borove iglice.
Ob deževnih dneh nas je jesen obiskala kar v učilnici. Prvošolce celo Tetka Jesen, ki je med njih stopila v svoji popolni opravi in jim prinesla jesensko bero sadov narave. Drugošolci so z nabranimi drevesnimi listi, vejicami in sadovi šipka ustvarjali prave umetnine: metulje, ježke, drevesa … Nekateri učenci prvega in drugega razreda so pridno risali gozdne živali. Veverica, sova, volk, lisica, ris in še nekatere druge, umeščene v gozdno okolje, sedaj krasijo čakalnico šolske ambulante v Zdravstvenem domu Postojna in krajšajo čas bolnim šolarjem.
In potem so nas kar čez noč obiskale snežinke… O tem pa več v našem naslednjem javljanju.

Darja Debevec