SVETOVNI DAN KUHARJEV

V petek, 20.10.2023, smo na naši šoli obeležili Svetovni dan kuharjev. V svetu se ga praznuje že od leta 2004, ko na pobudo Svetovnega združenja kulinaričnih skupnosti (WACC) v več kot 70  državah sveta na ta dan kulinarični strokovnjaki sodelujejo pri predstavitvi poklica, organizaciji kulinaričnih tekmovanj, izvajanju degustacij in eksperimentiranju s pripravo originalnih jedi.

Tudi na naši šoli smo se s hvaležnostjo spomnili kuharic, ki skrbijo za naše lačne želodčke. Kuharice smo presenetili po 1. šolski uri, ko smo se jim s prijazno besedo in pesmijo zahvalili za ves trud in energijo, ki jo vlagajo v pripravo obrokov za nas. Predstavniki šolske skupnosti pod mentorstvom ga. Petre Turk Novak so z izbrano besedo izrazili hvaležnost za njihovo požrtvovalno delo. Člani otroškega pevskega zbora pod vodstvom ga. Alenke Polh pa so kuharicam popestrili dan s pesmijo.

Petra Turk Novak

Dostopnost