Rima raja, Festival otroške poezije, je lani devetič razpisal natečaj, namenjen mladim pesnicam in pesnikom osnovnošolcem. Zaradi znanih razmer prireditev ob koncu natečaja ni bila izvedena, zbornik s prejetimi prispevki je izšel v maju hkrati z letošnjim, za finaliste lanskega natečaja pa so bili razglašeni vsi sodelujoči.

Veseli in ponosni smo, da je med njimi tudi peterica vilharjevcev, naših lanskih devetošolcev. To so Luka Čelan Milošević, Denis Česnik, Anej Jelenič, Žan Gerželj in Domen Šantelj. Vsak se je v zborniku predstavil s petimi prispevki, objavljena pa je tudi pesem, ki jo je eksperimentalno sestavila celotna IV. učna skupina pri predmetu slovenščina.

Namen festivala je vzbujanje literarne ustvarjalnosti mladih,  da predstavijo svoja dela in si s tem prislužijo pohvalo, celo podporo, ki jim lahko pomaga vztrajati na začrtani poti. Udeleženci so prejeli vsak svoj izvod zbornika.

Vsem čestitamo za uspeh in želimo še mnogo smelosti in navdiha pri raziskovanju novih poti s peresom!

Andreja Blažič Klemenc, mentorica