V četrtek, 1. junija, je potekal tradicionalni Vilharjev dan. Prireditev je bila kot vsako leto namenjena podelitvi bere priznanj, ki so jih učenci celotne šole dosegli v iztekajočem se šolskem letu.V Vilharjevi dvorani so se ob tej priložnosti z izdelki predstavili učenci prvih, drugih in tretjih razredov, likovni krožek in likovne delavnice, šolska dramska skupina, projekta izdelovanja knjižnih kazalk in prazničnih voščilnic ter šola oblikovanja, risanja in pravih idej.

Področij, na katerih se v znanju dokazovali učenci, je bilo tudi letos zelo veliko, prav tako je pohvalno število doseženih priznanj. Med drugimi je razveseljiv tudi podatek, da je v tekmovanju za bralno značko sodelovalo kar 68 odstotkov vseh učencev šole, med njimi tudi 8 učencev posebnega programa vzgoje in izobraževanja.

Učno najuspešnejši učenci v letošnjem letu so Luka Golob Šajn iz šestega razreda, Andraž Kolenc Milavec iz sedmega razreda, Gašper Žitko iz osmega razreda in Irenej Tornič iz devetega razreda.

Vsem učencem in njihovim mentorjem priznanje za vloženi trud in čestitke za dosežene uspehe!

V skorajšnje počitniške dni pa naj nas spremlja tudi misel, da je najboljša učna krivulja uspeha  prijazen nasmeh.

Katja Hrenovec, Andreja Blažič Klemenc