Dnevni arhiv: 9. 10. 2016

Mini olimpijada

V torek, 4. 10. 2016  so učenci podaljšanega bivanja od 1. do 3. razreda sodelovali na tradicionalni Mini olipijadi, ki jo pod okriljem OKS organizira Špotna zveza Postojna.

Namen tega projekta je, da učenci spoznajo različne športne discipline, velik poudarek pa je tudi na predstavitvi olimpijskega gibanja – olimpijskega in fair play protokola. Na Mini olimpijadi so zmagovalci vsi. Rdeča nit olimpijade je načelo »pomembno je sodelovati ne vedno zmagati«.

Namen Mini olimpijade je spodbuditi otroke k redni športni aktivnosti ter jih navdušiti za šport in aktivno življenje.

Mateja Veber, učiteljica

Planinska šola Pohorje

V mesecu septembru smo učenci 5. razredov odšli na Pohorje. Tam smo veliko hodili in se veliko naučili o gozdu, Pohorju in o orientaciji. Poslušali smo dve predavanji. Enega o splavarstvu in enega o planinstvu. Zadnji večer smo delali hišice za pohorske škrate. Škrati so prav vse hišice obiskali ter v vsaki pustili paket bonbonov. Zadnji dan so nas na Žigartovem vrhu še krstili. Domov smo prišli utrujeni.

Žana Čeč, 5. h