Dnevni arhiv: 20. 6. 2016

Na naši šoli razmišljamo inovativno

Četrtek, 16. junija je bil v Primorsko-notranjski regiji Dan inovativnosti. Na pobudo Centra za inovativnost in razvoj Regionalne razvojne agencije Zeleni kras je namreč v regiji potekalo trinajst različnih dogodkov, ki spodbujajo iskanje novih pogledov na stare težave in sprejemanje novih izzivov. Ta dan so podelili tudi nagrade udeležencem natečaj »Naredimo drugače!«, s katerim so osnovnošolce in dijake spodbujali k novemu, inovativnemu in neklasičnemu razmišljanju o rešitvah problemov v naši družbi. Na natečaj, ki poteka v okviru evropskega projekta Smart Inno, je prispelo 17 izdelkov, največ z naše šole, zato smo gostili podelitev nagrad. Nagrade je podelil postojnski župan Igor Marentič, ki je poudaril, da je prav inovativnost mladih pomembna za razvoj občine.

Beri naprej