V torek, 2. 6. 2015, so se člani našega mladinskega pevskega zbora, skupaj z zborovodkinjo Alenko Polh, udeležili zborovskega buma, ki se je že tretjič odvijal na stadionu Ljudski vrt v Mariboru. Soorganizator kulturno-umetniškega dogodka, katerega cilji so dvig kakovosti petja v mladinskih zborih na šolah, domovinska in plesna vzgoja ter druženje,  je bil tudi Zavod RS za šolstvo.

Mladi pevci so se na nastop pripravljali v šolskih zborih, na bumu pa so skupaj zapeli v množičnem pevskem zboru, v katerem je nastopilo kar 6798 otrok. Program je na svoj sproščen in duhovit način povezoval Tone Partljič.

S svojim obiskom in nagovorom je učence in učitelje spremljevalce počastil predsednik države Slovenije, Borut Pahor. Nadvse jih je razveselila tudi Tina Maze, s katero so skupaj zapeli Kekčevo pesem.

Prijetno utrujeni od poletnega sonca in novih vtisov so se v večernih urah vrnili v Postojno.

Darja Debevec