Dnevni arhiv: 15. 6. 2015

Neobvezni izbirni predmeti za šolsko leto 2015/2016

INFORMACIJA ZA STARŠE IN UČENCE BODOČEGA 4., 5. , 7. IN 8. RAZREDA

Na podlagi  odločitev učencev in v skladu z normativi bomo izvajali v naslednjem šolskem letu v 4. in 5. razredu naslednja neobvezna izbirna predmeta:

– italijanščino na podružnični šoli v eni kombinirani skupini,

– italijanščino na matični šoli  v eni kombinirani skupini,

– šport na matični šoli  v eni kombinirani skupini.

Predmet tehnika je izbralo premalo učencev, da bi lahko oblikovali skupino.

V 7.  in 8. razredu ne bomo izvajali neobveznega izbirnega predmeta hrvaščina, ker sta predmet izbrala samo dva učenca, kar je premalo, da bi lahko oblikovali skupino.

Ravnateljica: Pia de Paulis Debevec

Zborovski Bum v Mariboru

V torek, 2. 6. 2015, so se člani našega mladinskega pevskega zbora, skupaj z zborovodkinjo Alenko Polh, udeležili zborovskega buma, ki se je že tretjič odvijal na stadionu Ljudski vrt v Mariboru. Soorganizator kulturno-umetniškega dogodka, katerega cilji so dvig kakovosti petja v mladinskih zborih na šolah, domovinska in plesna vzgoja ter druženje,  je bil tudi Zavod RS za šolstvo.

Mladi pevci so se na nastop pripravljali v šolskih zborih, na bumu pa so skupaj zapeli v množičnem pevskem zboru, v katerem je nastopilo kar 6798 otrok. Program je na svoj sproščen in duhovit način povezoval Tone Partljič.

S svojim obiskom in nagovorom je učence in učitelje spremljevalce počastil predsednik države Slovenije, Borut Pahor. Nadvse jih je razveselila tudi Tina Maze, s katero so skupaj zapeli Kekčevo pesem.

Prijetno utrujeni od poletnega sonca in novih vtisov so se v večernih urah vrnili v Postojno.

Darja Debevec