Dnevni arhiv: 7. 4. 2015

Obvestilo!

znak_sole

Sobota, 11. april 2015, je za učence delovni dan (nadomeščamo 2. 1. 2015). Vabimo vas, da se skupaj z otrokom udeležite prazničnega druženja, s katerim pričenjamo obeležitev pomembnejših obletnic šole v tem letu.

Pričelo se bo s pohodom do PIVKE JAME, nadaljevalo pa s krajšim glasbenim programom in družabnimi igrami. Poskrbljeno bo tudi za malico.

Zbor vseh udeležencev bo ob 8.30 na ploščadi pred šolo. Zaključek je predviden ob 13.30.
Odvoz vseh šolskih avtobusov bo iz Postojne ob 13.45.

Jutranje varstvo bomo ta dan zagotovili samo za učence, ki so vpisani v jutranje varstvo in jih bodo starši za ta dan posebej prijavili. Kosil in podaljšanega bivanja ne bo.

Ravnateljica Pia de Paulis Debevec

Izmenjava bralnih znamenj

V šolskem letu 2014 – 2015 se je naša šola, OŠ Miroslava Vilharja Postojna, pridružila projektu, Izmenjava bralnih znamenj (Bookmark Project), ki poteka pod okriljem Mednarodnega združenja šolskih knjižnic (IASL).

Vsako leto se v projekt vključi vedno več učencev. To šolsko leto so sodelovali vsi oddelki posebnega in prilagojenega programa ter učenci tretjih, petih, šestih, sedmih razredov, učenci tretjega razreda in podaljšanega bivanja podružnične šole v Hruševju. Kar je pomenilo sodelovanje 456 učencev z ravno toliko učenci šole na Hrvaškem, OŠ Ivane Brlić-Mažuranić Vitrovica, v Indiji, Rasbihari International School in s šolo v Združenih državah Amerika, Lewis F. Cole Middle School, New York.

Za učence teh partnerskih šol smo izdelali zanimive in ustvarjalne kazalke. Poslali jim nismo samo kazalke, ampak tudi predstavitev našega kraja, šole in učencev v obliki powerpoint predstavitve, fotografij, spletne povezave ali pa so jim učenci napisali pisma.

Učiteljice so pri pouku predstavile kraje in šolo iz katerih so pripele kazalke k nam. OŠ Ivane Brlić-Mažuranić Vitrovica nam je poslala tudi svoj predstavitveni posnetek, ki smo si ga ogledali. Na zemljevidu smo pogledali kje je šola na Hrvaškem, v Indiji in New Yorku. Ugotavljali smo podobnosti in različnosti v jeziku, zapisovanju, prehrani, oblačenju, izgledu in pokrajini. Spoznali smo, da imajo vsi učenci podobna zanimanja, hobije in interese. Ne glede na to, kateri kraj na tem svetu je, smo ugotovili, po prejetih kazalkah, predstavitvah in fotografijah, da tudi učence v drugih krajih zanima šport, glasba, računalništvo in še kaj.

Vesna Bunderla, vodja projekta

Pozdrav iz Virovitice!